Cyklistika na Korsice

Korsika je úžasným ostrovem pro všechny milovníky cyklistiky. Dost velká, aby člověka dala úžasný pocit z objevování, a přitom dost malá, aby se dala v rozumném čase projezdit křížem krážem. Na své si zde přijdou milovníci silnic, pohodové horské cyklistiky i extrémního downhillu. Na Korsice může své kolo prohnat skutečně každý. Odměnou mu budou nezapomenutelné zážitky.

Cyklistika na Korsice je zážitek.

Pokračování článku »

Poznávací zájezdy Korsikou

Korsika je ideální místo pro poznávací zájezdy. Čtvrtý největší ostrov Středomoří se totiž nedá prozkoumat za pouhý den. Stejně tak to není možné ani při delším pobytovém zájezdu na jednom místě. Ten vám také neumožní poznat většinu krás Korsiky. Nádhernou dovolenou a zážitky totiž skýtá nejenom pobřeží o celkové délce 1047 kilometru, které je proslulé svými bělostně písčitými plážemi a čistým mořem, ale samozřejmě také vnitrozemí.

Pokračování článku »

Jak se platí na Korsice a kolik co stojí (ceny)

Korsika je součástí Francie a Francie je zase členem Evropské měnové unie a tudíž se na ostrově platí v eurech. Na Korsiku je lepší si vzít větší množství hotovosti. Platební karty se zde totiž teprve rozšiřují a na další způsoby platby, například šeky nejsou místní moc zvyklý. Zejména v supermarketech a velkých městech už si ale skutečně vystačí jen s kartou.

Další důležitou kapitolou jsou ceny, které jsou na Korsice v průměru o 20 % vyšší, než v mateřské Francii. Po přepočtení na české ceny jsou rozdíly samozřejmě ještě závratnější. Drahé je zde skutečně všechno a to z toho důvodu, že se sem prakticky všechno musí dovážet. Dokonce ani místní ovoce snad kromě melounů není nikterak levná záležitost. Na druhou stranu abychom jenom nehanili, jídlo je zde velmi kvalitní. Zdejší francouzské bagety, džusy nebo jamy se nedají s českými náhražkami srovnávat.

Pokračování článku »