Předpověď počasí Korsika

Následující tabulka ukazuje aktuální počasí na Korsice a také předpověď počasí na pět dní dopředu. Počasí se vztahuje k neoficiálnímu hlavnímu městu Korsiky – Corte, které se nalézá uprostřed ostrova. Berte tak předpověď trochu s rezervou, na pobřeží samozřejmě bývá tepleji. Orientačně poslouží také teplotní mapa v levém dolním rohu tabulky s předpovědí. I když je tabulka předpovědí v angličtině, tak vám snad nebude dělat problém ji porozumět (High – maximální denní teplota, Low – minimální denní teplota).

 

Podnebí – dlouhodobé vyhlídky počasí na Korsice

V tomto krátkém článku naleznete popis podnebí na Korsice a také přehlednou tabulku všech důležitých průměrných teplot během roku. Jinak vás upozorňujeme, že víme o tom, že tabulka je určena pro Marsaille, jedná se ale o průměrné hodnoty, které z větší části platí i pro pobřeží Korsiky.

A jaké tedy vlastně je klima na Korsice? Podstatné je, že na různých místech ostrova se podnebí diametrálně odlišuje. Průměrná roční teplota na pobřeží se pohybuje kolem 16°C, díky vysokým horám, ale ve výše položených oblastech se po celou zimu drží teplota v mínusu. Nebuďte proto překvapeni z cedulí, které upozorňují, že silnice se v zimě neudržuje nebo vjezd povolen jen se sněhovými řetězy! Na hoře Mt. Cinto a okolních velikánech, tak opravdu není problém zažít nefalšovanou sněhovou nadílku a místy se i sníh udrží po celý rok.

Pokračování článku »