Mapa ostrova Korsika

V tomto článku jsme si pro vás připravili opravdu ultimátní mapu francouzského ostrova Korsika. Jedná se o mapu vystřiženou z Google Maps. To znamená, že tato mapa je interaktivní a vy s ní můžete různě manipulovat, jako například přibližovat a oddalovat nebo měnit mapy za letecké snímky případně reliéfy krajiny. Díky tomu by vám neměl uniknout skutečně žádný detail tohoto nádherného ostrova. A pokud by vám i to bylo málo, tak můžete kliknout na odkaz pod mapou a zvětšit si mapu do celého okna.

Další mapy tentokrát ke stažení pak naleznete v tomto článku.

 

Různé pěkné mapy Korsiky – i auto atlasy

V dnešní době navigací, gps v mobilech, internetových map s leteckými snímky (v tom nejdetailnějším rozlišením) už se mohou zdát klasické mapy trochu pasé, ale i tak může nastat situace, kdy se taková mapa bude hodit. Proto vznikl i tento článek, kde naleznete dvě pěkné orientační mapy, které se dají dobře dál zpracovat nebo třeba i rovnou vytisknout. K tomu navíc přidáváme i nějaké zajímavé odkazy na mapy jinde.

Pokud jste si lámali hlavu, co jsou to vlastně na první mapě tak hezky barevně vyznačené oblasti, tak to není úřední – administrativní členění Korsiky, ale členění podle zpracování vinné révy. Korsiky je totiž také jednou z významných vinařských oblastí. Na mapě jsou pak vyznačeny všechny důležité města, řeky, zálivy i nejvyšší vrcholky hor. Takže vše podstatné a proto jsme pro vás vybrali i tuto mapu.

Druhá mapka už je o něco praktičtější. Najdete v ní i méně důležitá města a další opěrné body. Důležité je i zakreslení hlavních silnic nebo přístavů, kam plují trajekty. Celkově tuto mapu hodnotím jako povedenou a k základní orientaci v dopravě na ostrově vám určitě postačí.

Pokračování článku »