Sdílet na Facebooku

Poznávací zájezdy Korsikou

Korsika je ideální místo pro poznávací zájezdy. Čtvrtý největší ostrov Středomoří se totiž nedá prozkoumat za pouhý den. Stejně tak to není možné ani při delším pobytovém zájezdu na jednom místě. Ten vám také neumožní poznat většinu krás Korsiky. Nádhernou dovolenou a zážitky totiž skýtá nejenom pobřeží o celkové délce 1047 kilometru, které je proslulé svými bělostně písčitými plážemi a čistým mořem, ale samozřejmě také vnitrozemí.

Vnitrozemní ostrova je hodně členité a hornaté. Na malé ploše se zde zvedají hory, jejichž nejvyšší vrchol Monte Cinto dosahuje úctyhodné výšky 2 710 metrů nad mořem. Hory jsou zde drsné a proto i poměrně málo obydlené. Hned co vylezete kousek výš nad pláž, vás možná překvapí značka varující před sněhem a náledím, tato varování se naštěstí týkají pouze zimních měsíců.

V létě jsou hory běžně přístupné a vy se tak můžete vydat na poznávací zájezd Korsika. Až na výjimky jako je například historické hlavní město Korsiky – Corte je vnitrozemí poměrně vylidněné a klidné. Místní se dnes raději stěhují do větších měst jako je Bastia a Ajaccio. Všechny tyto města společně ještě se severským Calvi spojuje železnice. Železnice je možná trochu honosné slovo, jedná se o malé motoráky s pár vagóny, který se odvážně derou skrz hluboká údolí, husté lesy nebo dravé řeky. I když je nutné dodat, že v poslední době jsou na trať nasazovány nové moderní panoramatické vlaky. Z těch ještě lépe vyniknou krásy a rozmanitost korsické krajiny.

Jízda vláčkem může být příjemným zpestřením. Pokud ale budete chtít poznat Korsiku opravdu důkladně, tak se určitě vydáte i na pěší výlety. A to jak v městech jako je Bonifacio, Corte nebo Sartene, po jejichž úzkých uličkách se ani jinak pohybovat nedá, tak samozřejmě i při túrách do přírody. A jak už jsme naznačili tak i ve vnitrozemí je spousta zajímavostí, jen tak z hlavy mě například napadá: barevné skalní útvary Calanche, soutěsky Spelunca, skalní věže Bavella a hodně oblíbené je také koupání ve vodních kaskádách zdejších řek. Těmi nejznámější kaskády jsou například Polischellu,  Manganello nebo také Cascades des Anglais (Anglické kaskády).

Díky poznávacímu zájezdu tak můžete Korsiku poznat za krátký čas opravdu hodně do hloubky.

Komentáře jsou uzavřeny.