Sdílet na Facebooku

Jak se platí na Korsice a kolik co stojí (ceny)

Korsika je součástí Francie a Francie je zase členem Evropské měnové unie a tudíž se na ostrově platí v eurech. Na Korsiku je lepší si vzít větší množství hotovosti. Platební karty se zde totiž teprve rozšiřují a na další způsoby platby, například šeky nejsou místní moc zvyklý. Zejména v supermarketech a velkých městech už si ale skutečně vystačí jen s kartou.

Další důležitou kapitolou jsou ceny, které jsou na Korsice v průměru o 20 % vyšší, než v mateřské Francii. Po přepočtení na české ceny jsou rozdíly samozřejmě ještě závratnější. Drahé je zde skutečně všechno a to z toho důvodu, že se sem prakticky všechno musí dovážet. Dokonce ani místní ovoce snad kromě melounů není nikterak levná záležitost. Na druhou stranu abychom jenom nehanili, jídlo je zde velmi kvalitní. Zdejší francouzské bagety, džusy nebo jamy se nedají s českými náhražkami srovnávat.

Jinak nejlevněji je samozřejmě v největších městech Ajacciu či Bastii. Nejdražší jsou naopak odlehlé, ale turisticky atraktivní města jako Corte a Bonifacio. Zajímavostí je, že i když všude po Evropě najdete spoustu různých supermarketů, na Korsice dominuje defakto jediný a to Coccinelle.

Stejně tak je dražší i veškeré spotřební zboží a pohonné hmoty. Takže na to pamatujete a nakupte nejlépe ještě v Itálii, Francii nebo dalších míst vašeho výjezdu. Zejména pokud cestujete na Korsiku trajektem – autem, můžete na benzínu nebo naftě hodně ušetřit.

Komentáře jsou uzavřeny.