Sdílet na Facebooku

Cyklistika na Korsice

Korsika je úžasným ostrovem pro všechny milovníky cyklistiky. Dost velká, aby člověka dala úžasný pocit z objevování, a přitom dost malá, aby se dala v rozumném čase projezdit křížem krážem. Na své si zde přijdou milovníci silnic, pohodové horské cyklistiky i extrémního downhillu. Na Korsice může své kolo prohnat skutečně každý. Odměnou mu budou nezapomenutelné zážitky.

Cyklistika na Korsice je zážitek.

Na kole se tady dá jezdit prakticky přes celé léto od května až do října. Na okrajích hlavní turistické sezóny navíc potěší i menší turistý ruch. Na méně důležitých silnicích a horských cestách bude naprosto minimální provoz. O to víc si člověk užije různorodou korsickou krajinu, výšlapy do strmých kopců a následné neopakovatelné výhledy na panorama hor, pobřeží a moře. Na druhou stranu uprostřed léta si můžete vychutnat i koupání. V lesích a kopcích příjemně ochladí stálý vánek od moře. CK Alpina pořádá cyklozájezdy na Korsiku spojené s případně i s turistikou přes celé léto.

Krajina ve vnitrozemí je opravdu hodně hornatá.    Kolem pobřeží se najdou i příjemné roviny.

Ohledně historických památek mě Korsika moc nezaujala. Už jenom proto, že když je někde nějaká zajímavá historická pevnost, tak často dodnes slouží jako kasárna francouzské armády. O to víc jsem si však na Korsice užíval přírodu a divokou krajinu. Můžu vám vřele doporučit, že nejlépe si jí vychutnáte právě ze sedla kola. Cyklistickou dovolenou na Korsice vám zajistí například CK Alpina.

Pro horská kola je Korsika jako stvořená.

Pro silničáře budou jistě lákavé hlavně pobřeží Korsiky na kole. Příjemně utíkají a dají se hltat po desítkách kilometrů. Nejznámější rasy vedou na jihu ostrova – kolem Forêt de l´Ospédale, Bavelly a na planinu Coscione. Na severu se oblíbená trasa mezi Désert des Agriates, St-Florent a Ľlle Rousse. Příjemným bonusem je, že tato trasa oblíbená i u příznivců trekingu vede skrz krajinu posetými vinicemi.

Korsika je opravdu divoká a plná nádherných scenérií.    Pobřeží a městečka mají své neopakovatelné kouzlo.

Samozřejmě i střed ostrova kolem dřívějšího hlavního města Corte má hodně co nabídnout. Ale tady přichází ke slovu spíš milovníci MTB. Přeci jenom tady není problém vyjet od hladiny moře až do více jak 1.500 metrů. To už ale chce pořádnou kondičku. Do takové výšky se vyšplháte klidně i pouhých 20 kilometrů od prosluněných písčitých pláží. Zatímco jedni se slunní, tak druzí překonávají krvavé stoupání 20% a více. Každý si musí vybrat trasu dle svých možností, ale ten pocit na vrcholu za to rozhodně stojí.

Pokud hledáte další informace, tak vám rozhodně můžeme doporučit anglický psaný web corsicacyclist.com, na kterém najdete opravdu velké množství informací o cyklistice na Korsice včetně profilů jednotlivých zajímavých tras.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.