Sdílet na Facebooku

Sari Solenzara

Sari Solenzara je malá obec spadající pod region Corse-du-Sud. Nachází se na východním pobřeží ostrova. Z velkých měst je nejblíže Porto-Vechio a to cca 35 kilometrů na jih. Co se týká počtu obyvatel, těch zde trvale žije na 1.200. Historie obce není nikterak rozsáhlá a první záznamy spadají někdy do roku 1800. Největší události se v Sari Solenzara odehrály během druhé světové války a jsou spojeny se slavnou ponorkou Casabianca.

Velkou zajímavostí obce je, že na jejím severním konci protéká říčka La Solenzara, která na místní toky patří k větším vodním toků, už jenom proto že celoročně nevysychá. V řece teče nádherná průzračná modrozelená voda, která spolu s nádhernou přírodou vytváří opravdu unikátní zákoutí.

  

Jinak městečko samotné je hezky kompaktní. Žádné památky zde sice nejsou, ale alespoň tu jsou pěkně upravené domy. Chloubou města je opravdu velký a moderní přístav. Ten slouží především menším lodím a soukromým jachtám.

Mezi přístavem a hlavní silnicí je pak velké asfaltové parkoviště, které můžete využít k odstavení vašeho auta nebo motorky.

1 Komentář

je to tady moooc pěkné!!!!! konečně nějaké správné stránky! Díky moc!!! Jája