Sdílet na Facebooku

Podnebí – dlouhodobé vyhlídky počasí na Korsice

V tomto krátkém článku naleznete popis podnebí na Korsice a také přehlednou tabulku všech důležitých průměrných teplot během roku. Jinak vás upozorňujeme, že víme o tom, že tabulka je určena pro Marsaille, jedná se ale o průměrné hodnoty, které z větší části platí i pro pobřeží Korsiky.

A jaké tedy vlastně je klima na Korsice? Podstatné je, že na různých místech ostrova se podnebí diametrálně odlišuje. Průměrná roční teplota na pobřeží se pohybuje kolem 16°C, díky vysokým horám, ale ve výše položených oblastech se po celou zimu drží teplota v mínusu. Nebuďte proto překvapeni z cedulí, které upozorňují, že silnice se v zimě neudržuje nebo vjezd povolen jen se sněhovými řetězy! Na hoře Mt. Cinto a okolních velikánech, tak opravdu není problém zažít nefalšovanou sněhovou nadílku a místy se i sníh udrží po celý rok.

Například jezero Lac du Rotondo svírá často ještě v červenci ledový prstenec. Pod dvoutisícovkou Monte Incudine je v létě možné ráno chodit po jinovatce a za tři hodiny se pak vyhřívat při 32 °C. Srážky v horách dosahují běžných 1 500 mm. Na vrcholech i v létě za pěkného počasí dost fouká. Vanou zde pravidelné větry, které mají i svoje vlastní jména. Od východu z moře je to vítr Lavante, z jihu pak Scirocco a až stokilometrovou rychlostí doráží na východních svahy padavé větry Libeccio.

2 Komentáře

packa napsal/a:

tak co žute? počásko v lednu to bude nejspíš divočina co?ale já su pro!!! :)…

admin napsal/a:

Pokud je člověk u moře, tak i v lednu tu jdou teploty pod nulu jen opravdu minimálně, takže celkem příjemné mírné klima srovnatelné s našim podzimem. Na horách už je ale situace samozřejmě jiná…

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.