Sdílet na Facebooku

Turistické Porto-Vecchio

Přístavní město Porto-Vecchio (korsicky Porti Vechju) leží v departementu Corse-du-Sud na jiho-východním pobřeží Korsiky. Město leží v stejnojmenné zátoce, která je 8 km dlouhá a 1,5-2,5 km široká a do které na jihu od města ústí řeka Stabiacco. Se svými 10 326 obyvateli je Porto-Vechio 3. největším městem Korsiky po Ajacciu a Bastii. Porte Vechio je tak  také důležitým administrativním centrem a hlavou kantonu s obcemi: Sari-Solenzara (1.102 obyvatel), Conca (770 obyvatel), Lecci (706 obyvatel).

Přístav v Porte Vechio na Korsice

Město má bohatou historii sahající až do starověku. Porto-Vecchiu se také často přezdívá Město Soli, protože bylo vystavěno na slanovodních močálech. Ty však byly později odvodněny, aby se město, a především přístav mohly rozvíjet. Historické jádro města je poměrně malé a spíše než zajímavými stavbami zaujme svojí atmosférou plnou malých kavárniček a restaurací.

Historické jádro Porte Vechia leží na kopci

Porto-Vecchio je oblíbená turistická destinace pro lidi z celého světa. Uvádí se, že v letní sezoně k 10. tisícům místních obyvatel přibude ještě kolem 40. tisíc turistů. Město má totiž pravidelnou trajektovou dopravu a tak zde spousta rovnou turistů zůstává.

Poblíž města také tragicky zemřel na své dovolené český zpěvák Karel Zich, když po potápění dostal infarkt.

Komentáře jsou uzavřeny.