Sdílet na Facebooku

Různé pěkné mapy Korsiky – i auto atlasy

V dnešní době navigací, gps v mobilech, internetových map s leteckými snímky (v tom nejdetailnějším rozlišením) už se mohou zdát klasické mapy trochu pasé, ale i tak může nastat situace, kdy se taková mapa bude hodit. Proto vznikl i tento článek, kde naleznete dvě pěkné orientační mapy, které se dají dobře dál zpracovat nebo třeba i rovnou vytisknout. K tomu navíc přidáváme i nějaké zajímavé odkazy na mapy jinde.

Pokud jste si lámali hlavu, co jsou to vlastně na první mapě tak hezky barevně vyznačené oblasti, tak to není úřední – administrativní členění Korsiky, ale členění podle zpracování vinné révy. Korsiky je totiž také jednou z významných vinařských oblastí. Na mapě jsou pak vyznačeny všechny důležité města, řeky, zálivy i nejvyšší vrcholky hor. Takže vše podstatné a proto jsme pro vás vybrali i tuto mapu.

Druhá mapka už je o něco praktičtější. Najdete v ní i méně důležitá města a další opěrné body. Důležité je i zakreslení hlavních silnic nebo přístavů, kam plují trajekty. Celkově tuto mapu hodnotím jako povedenou a k základní orientaci v dopravě na ostrově vám určitě postačí.


Samozřejmě může nastat situace, kdy budete potřebovat mapu daleko detailnější. V tomto případě můžete využít mapy na internetu například: mapy.cz provozované Seznamem nebo třeba mapy.1188.cz. Další alternativou je například wikipedia, kde naleznete úplně nádhernou fyzicko geografickou mapu. V neposlední řadě vám doporučíme i stránku: korsika.unas.cz. Její autor si totiž dal tu práci a oskenoval zde velkou turistickou mapu v měřítku 1:100000.

Doufáme, že vám tento článek pomohl a s nějakou z map z těchto stránek už se na Korsice neztratíte.

Komentáře jsou uzavřeny.